Samolocik: zestaw

Dostępność: duża ilość
Cena: 11,99 zł 11.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 

Zestaw: wersja wokalna mp3 3:06 min + wersja instrumentalna mp3 3:06 min + 2 różne ilustracje pdf (A4 i A3 pion i poziom) + dłuższa wersja do kolorowania (wokalna+instrumentalna) mp3 6:14 min

Wydawałoby się, że rysowanie słów piosenki to narzucona zabawa, której dzieci mają dość w przedszkolu i szkole. Jednak jest to taka forma zabawy, która wyznacza pewne granice naszej wyobraźni i dzieciom łatwiej jest w ten sposób tworzyć swoje dzieła.
Piosenka "Samolocik" nie mówi jak ma wyglądać nasz samolot. Zadaje pytania "Czy okienka ma malutkie" (a może duże), "Ogon, czy go ma" (a może właśnie nie ma?) "Jaki kolor ma samolot?".

Jaki jest Twój samolocik? Przypomina znany nam kształt, czy może to połączenie rakiety i łodzi podwodnej??

Co najlepiej sprawdzi się przy tej piosence? Kredki akwarelowe! Miękkie, żywe i piękne kolory :) Rozmazywanie ich wodą uspokaja, wycisza i pozwala skupić się na utrzymaniu w liniach naszej ilustracji.

GRUPOWE MASAŻYKI: Poproś dzieci, aby usiadły jeden za drugim jak "wagoniki w pociągu". Piosenkę można narysować na plecach kolegi/koleżanki. Dzieci palcem czy w formie "pieczątek" z palców (lub jak tylko wymyślisz) tworzą samolot na plecach.

ZESTAW TYM RAZEM ZAWIERA DWIE ILUSTRACJE. JEDNA W PIONIE I JEDNA W POZIOMIE ORAZ PDF - ZANIM NANIESIEMY SAMOLOT ILUSTRACJĘ MOŻEMY PROJEKT NARYSOWAĆ NA KARTCE I POĆWICZYĆ.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl